Dermaroller

asd

Dermaroller silindir şeklinde, üzerinde 200-500 adet çok ince iğne bulunduran bir cihazdır. Mikro iğneler sıra halinde dizilmiş, 0,5-2 mm. uzunlukta ve 0,1. mm çapındadır. Dermaroller tedavisi sarkma ve kırışıklık giderme, sivilce izleri, yara izi tedavisi, deri çatlaklarında kullanılan bir yöntemdir.


Tedavi sırasında, roller üzerindeki iğneler ile üst deride yüzlerce minik kanallar açılır. Bir alanda 15 kez geçildiğinde, ortalama cm² ‘de 250-500 delik açılır. Mikro iğnelerin oluşturduğu mikro kanallar yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyalüronik asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi uyarılır. Tedavi kırışıklık, sarkma, sivilce izleri, yara izleri ve çatlak gidermede etkili şekilde kullanılabilir.


Uygulamalarından önce anestezik etkili krem sürülebilir. Küçük noktasal kanamalar görülebilir. Mikro iğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini de 200 kat arttırır. Büyüme faktörü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilenmesini uyaran ürünlerle kullanılarak, işlemin etkinliği arttırılabilir. 2-6 hafta aralıklarla 4-6 seans önerilmektedir. Sonuçlarını gözlemlemek için de en az 3 ay beklenmelidir. Kimyasal peeling, fraksiyonel lazerler, PRP ve mezolift ile birlikte tedavi etkinliği artırılabilir.