Nose Strap

burun-aski

Askı yöntemleri oldukça kolay uygulanan, invaziv olmayan ve bu nedenle kullanımları giderek artan yöntemlerdendir. Burun askı özellikle burun ucu ile ilgili sorunlarda, ameliyata gerek kalmadan düzelme sağlayan, kısa sürede uygulanabilen bir yöntemdir. Burun ucu geniş ve düşük olan hastalarda, kemik yapıda çok belirgin kemik çıkıntı ve eğrilikleri olmayan hastalarda başarı ile kullanılabilir.

Özel dizayn edilmiş bir iğne ile ciltte kesi yapmadan burun ucu kıkırdakları daraltılıp üstteki kemik yapıya erimeyen kalıcı bir iple asılmaktadır.

Bu müdahale lokal anestezi altında on dakika içinde tamamlanır ve işlem sonrası hasta hemen evine dönebilir. İşlem bitiminde burnunuzun yeni formunu korumak için bir flaster kullanılır. Bu flaster iki üç gün içinde çıkarılır.

İlk hafta, burunda minimal şişlik olabilir. Burun ucu bu şişlik ve dokuların gerilimi nedeniyle erken dönemde daha kalkık gibi durabilirİki üç hafta içinde bu görünüm düzelir.Yeni pozisyonunu alan burun yaşamınız boyunca bu şekilde kalır. Burun cildi şekillendirilen ve dikleştirilen kıkırdaklara bu şekilde yapışır. Üç hafta sonra askı çıkarılsa bileburun yeni şeklini korur. Yapılan işlem tamamen geri dönüşümlüdür. Bir hafta içinde askı çıkarılırsa burun eski şeklini alır. Bu da işlemin önemli bir diğer avantajıdır.