Slings

askilar

Zamanla yüzümüzde oluşan temel sorun, yerçekiminin etkisi ile cilt ve beraberinde cilt altı yağ dokusunun sarkmaya başlamasıdır. Cilt yaşlanması,yaşa ve cilt tipine bağlı olarak oldukça değişkenlik gösterir.Otuzlu yaşlarda başlayan ve yüze dolgunluk veren yağ dokularının aşağıya kayması aslında yaşlanmanın ilk belirtileridir. Otuzlu kırklı yaşlarda oluşan bu sarkmalarda yanak dolgunluğu azalır, kulak önündeki ciltte ve boyunda sarkmalar meydana gelir.

Askılama işleminde hastanın sorununa göre gerekli olan alanlarda cilt altı dokuları yüz germedeki gibi eski yerlerine alınarak sağlam bir bölgeye dikilmektedir. İşlem büyük kesilerden değil küçük deliklerden yapılmakta ve doğal sonuçlar elde edilmektedir. Endo-lifting denen bu işlem yanaklar, şakaklar ve boyuna uygulanabilmektedir.

İşlem sırasında erimeyen ve asılan dokuları uzun süre yeni yerlerinde tutabilme gücü olan süturlar kullanılır. Bu işlemde kullanılan süturlar ataçlama tekniğinde kullanılan süturlardan tamamen farklıdır ve operasyon sonrası erken dönemde açılma, kopma gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Uygulama lokal anestezi altında yapılabilir ve hasta çok kısa sürede normal yaşantısına geri dönebilir. Çok küçük iğne deliklerinden işlem yapıldığı için iz kalmaz. Fakat aşırı cilt fazlalığı olan hastalarda uygun olmayabilir. Bu uygulama hastanede yatmayı gerektirmez.Hasta işlemden birkaç saat sonra evine dönebilir. İşlem sonrası, özellikle ilk iki gün, bölgede şişlik olabilir. Bu şişlik zamanla azalacaktır. Üç dört hafta sonra yüzünüz son şeklini alacak ve bunu uzun süre koruyacaktır.