YÜZÜNÜZE KÜÇÜK DOKUNUŞLAR…

Yüzünüzde yapılacak küçük işlemler ile çok daha genç ve sağlıklı görünmeniz mümkün. Nasıl mı? derseniz botox-dolgu uygulamaları, vitamin enjeksiyonları, PRP, fibrojel uygulamaları gibi basit ama etkili işlemler ile.
Öncelikle yüzdeki kırışıklıklar ve boşalan alanlar için botox – dolgu uygulamaları basit ama efektif çözümler sunar.

Botox özellikle göz çevresi ve alındaki kırışıklıkları açan en önemli silahımızdır. Göz çevresi ve alında temel sorun fazla kullandığımız mimik kaslarıdır. Bu kasların aktivitesine bağlı kırışıklıklar da en sık karşılaştığımız rahatsızlık nedenidir. Botox ile kaş pozisyonunu değiştirmek, alın, göz ve dudak çevresi kırışıklıklarını açmak, hatta bazen dudak şeklini değiştirmek için en etkili ve basit yöntemdir.

Çene – boyun bölgesinde de temel sorun cilt ve kas tonuslarının azalmasına bağlı sarkmalardır. Çene hattının bozulması, boyun gerginliğinin azalması en önemli sorunlardır. Dolgu uygulamaları ile çene hattını belirginleştirmek yada botox ile boyundaki kırışıklıkları açmak en uygun tedavi seçenekleridir.

Bir diğer alan orta yüz olarak adlandırılan elmacık kemikleri, yanak ve alt göz kapağını kapsayan alandır. Bu bölgede karşılaştığımız temel sorun, yanağa dolgunluğunu veren derin plandaki yağların erimesi ve yerçekimi etkisi ile alt bölgelere kaymasıdır. Bu durumda oluşan göz altı boşalmaları yüzü yorgun ve yaşlı gösteren bir efekt yaratırlar. Bu alanların hazır dolgu maddeleri ya da yağ enjeksiyonu uygulamaları ile doldurulmasıdır. Hazır dolgular, özellikle kırışıklık tedavisinde kullandığımız volum sağlayan ajanlardır. Genellikle hyalüronik asit bazlı maddelerdir. Çökük olan yada daha volümlü olmasını istediğimiz alanlarda kullanılırlar ve uygulandıkları alanda 1-1,5 yıl arasında kalıcılıkları vardır. Kas hareketini azlaltmak için botox kullanılır. Kas ayakları gibi alanlarda kası gevşetir ve ince kırışıklıkları açar. Ama özellikle göz altı dudak, burun kenarları gibi alanlarda dolgu ile volümü arttırmak gerekir.

Tüm bu işlemlere ek olarak cilt kalitesini arttırmak, cildi parlaklaştırmak için yapabileceğimiz vitamin, PRP, fibrojel uygulamaları bulunmaktadır. Cildinizin durumuna, kuruluk derecesine göre uygun kombinasyonlar planlanarak daha parlak, daha pembe, daha nemli ciltler yaratılabilmektedir.

Tüm bu uygulamalar, kısa sürede, ofis ortamında gerçekleştirilebilen ve günlük hayatınızı kısıtlamayan işlemlerdir. 1 saat gibi kısa bir sürede doğal güzelliğinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz.