Yüzünüze Sihirli Dokunuşlar

gorsel1-23

Çekici yüz nedir???

Tabi ki zor bir tanımdır bu. Ama şunu bilmek lazım ki belli oranlara sahip yüzler gözümüze daha hoş gözükür.

İlk dikkat edilmesi gereken alın burun ve çene uzunluklarının eşit olmasıdır. Bir hayal edin burnu çok belirgin ve çenesi küçük bir yüz ne kadar çekici olabilir. Tabi ki yaptığınız işleme göre eşitlemenin farlı yolları vardır. Dolgu ya da yağ enjeksiyonu yapabilirsiniz ya da burun ameliyatı sırasında bu değerlendirmeyi yapabilirsiniz. Ne yaptığınızın önemi yok işlem sırasında bu oranı yakalamak gerekli.

Yüzdeki bu oranları yakaladıktan sonra dikkat edilmesi gereken belli bölgeler vardır. Özellikle göz altı, elmacık kemikleri, ağız çevresi dikkatle incelenmesi gereken alanlardır. Bu alanlardaki sorunları çözmek yüzün görünümünde belirgin farklar yaratır. Yoksa tabi ki sihirli bir değnek değildir elimizdeki.

Mesela yüzü üzgün, yorgun, uykusuz gibi gösteren alanlar vardır. Göz altlarındaki boşalmalar bunların en önemlisidir. Ayrıca çökük alanlar her zaman daha koyu görünür ve yorgun ifadeyi arttırır. Bu alandaki sorunun çözülmesi yüzü hemen aydınlatır.

Ağız kenarındaki boşalmalar üzgün ifade oluşturan en önemli noktadır. Bu alanların doldurulması ağız köşelerinin desteklenmesi mutlu yüz ifadesi yaratır.

Çene konturundaki bozulmalar da değerlendirilmesi gereken bir diğer alandır. Farklı tedavi seçenekleri kullanılabilir. Amaç düz bir çene kontürü yaratabilmektir.

Eğer boyunda sarkmalar varsa bunları azaltmak ya da kamufle etmek amaçlı işlemler uygulanabilir. Çene kenarlarının belirginleştirilmesi yüze daha karizmatik bir ifade verir.

Yani yüzü bir bütün olarak görüp minik ama etkili dokunuşlarla daha çekici, daha sağlıklı, daha aydınlık göstermek elimizde….